Chociaż bez kawy nie pracuję, jestem miłośniczką herbaty. Musi pachnieć, musi smakować, a najlepiej, żeby była nie tylko do picia, ale też do jedzenia. Z łatwością przygotujesz własną kompozycję herbacianą. Ale najpierw...
Wybierz swoją bazę herbacianą
Osobiście uwielbiam herbatę zieloną typu gun powder. Wyśmienicie smakuje z żurawiną, czy z suszonymi jabłkami. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z komponowaniem własnej herbaty, najlepiej zacznij od liści zielonej, białej lub czarnej herbaty — w zależności od tego, co lubisz. Z ziołami też oczywiście można kombinować, ale warto zachować ostrożność.
Chociaż zioła są bardzo zdrowe i sama też je uwielbiam, PAMIĘTAJ, że wchodzą w reakcje z niektórymi lekami. Jak mówił Paracelsus: wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. W XXI wieku wciąż jest to prawda. Zioło, na które należy uważać to np. dziurawiec. Samo w sobie nie jest szkodliwe, ale w reakcji z lekami już tak.
Uczniowie powinni posiadać: 1 Cynowy kociołek...
Zawsze chciałam to przeczytać na głos! Ale podobnie jak większość trzydziestoletnich dzieci na tym świecie, nie dostałam listu z Hogwartu. Zamiast kociołka weź kubek, czajniczek lub garnek emaliowany (może być normalny, ale emaliowany ma swój klimat i jest bezpieczny dla 90% społeczeństwa uczulonego na nikiel).Wlej do garnka wodę i doprowadź ją do wrzenia, następnie zacznij dorzucać kolejno swoją bazę i wszystkie dodatki. Jeśli parzysz herbatę w kubku, po prostu wsyp liście herbaty i dodaj trochę ulubionych suszonych owoców, a następnie zagotuj wodę i zalej mieszankę.
Dodatki, które smakują dobrze w herbacie to...
Żurawina, rodzynki, suszone pomarańcze, suszone morele, suszone jabłka, cytryna, skórka cytrynowa, wszelkie miody smakowe, cynamon, imbir, kardamon, kurkuma, chilli, goździki, dobrze smakują też owoce surowe (jeśli decydujesz się na surowe, pozwól im puścić sok na patelni i dodaj trochę miodu).
Twist tych wszystkich dodatków polega na tym, że możesz zastąpić herbatę piwem grzanym i też będzie pysznie. 🍺
Dobry rytuał, nie jest zły
Codzienne drobne rytuały dodają naszemu życiu uroku, pozwalają odetchnąć trochę od problemów i zmartwień, a przy tym naładować baterie. Przygotowywanie własnych mieszanek herbacianych to nie tylko moc smaków i aromatów. To również okazja do twórczego spędzania czasu z dzieckiem. Jeśli przygotowujesz mieszankę herbacianą z dzieckiem, postaw raczej na owoce i unikaj agresywnych przypraw, żeby nie podrażniać dziecięcego żołądka.
Parzenie herbaty to przyjemny rytuał, zwłaszcza jesienią, kiedy na dworze robi się coraz zimniej, a Ty masz ochotę zwinąć się w koc i przeczekać tak do wiosny.
Trzymaj się zdrowo.🍀
Cześć!
Psssyt! Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz docenić autorkę, stawiając jej napój bogów (zielony przycisk👇). Powiem Ci w tajemnicy, że ona naprawdę lubi kawę. Lubi też jak skrzynka zapełnia się ofertami współpracy: kontakt@monikapawelec.pl. 😉 Pracując z nią, wspierasz jej nieoczywistą codzienność ze stwardnieniem rozsianym. ☕